Lokalita

Dopravní infrastruktura

Bydlení Na Františku v Jihlavě vám otevírá dveře do pohodového života. Tato lokalita je unikátní svým strategickým umístěním, které umožňuje snadný přístup kamkoliv. V bezprostřední blízkosti je napojení na hlavní silnice a rychlé spojení s dálnicí D1. Cestování po městě i jeho okolí je taktéž rychlé a hladké. Veřejná doprava, včetně autobusů a trolejbusů, je vždy po ruce a zajišťuje okamžité spojení s celým městem. Centrální autobusové a dvě vlaková nádraží vám nabízejí spoje i do vzdálenějších míst. Jihlava nabízí navíc rozsáhlou síť cyklostezek, s možností půjčení městských kol, pro průzkum krás Jihlavy i pro každodenní život.

Vzdělání

Pro rodiny s dětmi jsou školy klíčovým faktorem při výběru bydliště. V Jihlavě je pestrý výběr školních zařízení, od mateřských škol po střední školy včetně polytechnické vysoké školy (VŠPJ). Školy nabízí jak spektrum úrovní standardního vzdělávání, tak toho specializovaného. Například se zaměřením na sport, vědu, sociální témata a další. Město Jihlava dnes nabízí i úroveň alternativního vzdělávacího systému jako jsou SCIO škola, Montessori škola, gymnázium AD Fontes a další.

Zdravotnictví

V blízkosti naší lokality budete mít i snadný přístup ke zdravotnickým službám a nemocnicím. Nemusíte dojíždět nesmyslně daleko pokaždé, kdy budete potřebovat jít k lékaři. Mějte jistotu, že v případě potřeby budete mít k dispozici potřebnou zdravotní péči. Přímo v Jihlavě se nachází několik praktických lékařů, nemocnice a soukromá zdravotnická zařízení, včetně ošetřující domácí péče. Nechybí ani výběr několika lékáren.

Obchody

Jihlava nabízí podobně jako další krajská města obchodní možnosti od malých specializovaných obchodů, až po celodenně dostupné markety. Centralizovaná obchodní centra CITYPARK Jihlava a AVENTIN Shopping zajišťují obchody a služby pro každodenní život. Významné a specializované pro náročné zákazníky najdete například se sportovními potřebami (DECATHLON, HUDY), hobbymarkety (OBI, UNI HOBBY). Delivery systém nakupování a doručování, který se těší stále větší oblibě, v Jihlavě umožňují Rohlík.cz, Scuk.cz, Foodora, Zásilkovna, Alza a další.

Příroda

Bydlení v srdci Vysočiny, znamená být obklopen přírodou. Každý den vás zve k objevování lesů a rozmanité přírody  dostupných hned za rohem. Přírodní rezervace Zaječí skok, která je co by kamenem dohodil, si přímo volá o pozornost. Hornická naučná stezka linoucí se v lesích Šacberku je skvělá na celodenní rodinnou procházku. Přímo v centru Jihlavy naleznete rozsáhlý lesopark Heulos s vyhlášenou Zoologickou zahradou nebo Český mlýn, ideální místo pro sport a relaxaci. I zimní radovánky jsou v Jihlavě pestré. Sjezdovky Šacberk, Čeřínek či Luka nad Jihlavou, jen si vybrat. Rádi běžkujete? Stačí za domem skočit do stopy a jet.

Zábava

Svoje osobní naplnění si v Jihlavě najde každý. Děti ocení multifunkční hřiště, pestrou infrastrukturu volnočasových aktivit, které nabízí HC Dukla Jihlava, FC Vysočina Jihlava, Teniscentrum Jihlava, SK Jihlava a další sportoviště. Pro umělecky nadané je v Jihlavě dostupná vyhlášená základní umělecká škola, Oblastní galerie Vysočiny, DDM Jihlava s pestrou nabídkou a mnoho dalších organizací. Rodiny mohou obohacovat společný čas ve vyhlášené jihlavské ZOO, Rodinném parku Robinson, Vodním ráji, nebo přímo v centrum Města Jihlavy. A pro náročné kulturní diváky určitě poslouží Horácké divadlo, DKO, nebo alternativní DIOD. I festivaly jsou v Jihlavě zastoupeny, MFDF Ji.hlava, Vysočina Fest, Mahler Jihlava – Hudba tisíců a další.

Odpovíme vám

Máte nějaké otázky nebo potřebujete více informací ohledně konkrétního pozemku? Jsme připraveni Vám na vše odpovědět.